|
» Μονές Εκκλησίες - Σεπετού |
Γρήγορη μετάβαση : |
![]() |
|
Βρίσκεται ανατολικά της Καλλιθέας έδρα του Δήμου Αλιφείρας όπου ανήκει και διοικητικά. Μπορεί να την επισκεφθεί κανείς είτε ακολουθώντας τη διαδρομή από Πύργο προς Ανδρίτσαινα σε απόσταση περί τα 50χιλ. Από την πρωτεύουσα του Νομού Ηλεία ςτον Πύργο , είτε από Αρχ. Ολυμπία και Δαφνοΰλα που είναι πιο δύσκολη αλλά και πιο εντυπωσιακή. |
![]() |
|||
|